Czysta zielona, czyli Pure Green Big Active

Autor: Marta
25 marca 2021

Dziś będzie trochę o „klasyce gatunku”, czyli czystej zielonej herbacie. Tym razem wybrałem Pure Green Big Active, która stosunkowo niedawno pojawiła się na rynku. Jeśli lubisz klasyczne, głębokie w smaku mieszanki bez dodatków, zapraszam Cię do przeczytania poniższej recenzji. 

Zacznę od tego, że herbata Pure Green marki Big Active występuje w kilku wariantach. Możemy dostać ją w formie liści, jak i w wariancie ekspresowym – do wyboru mamy 20 lub 40 torebek. Ja, na początek zdecydowałem się na opcję 20 torebek.

Czy Pure Green jest eko?

Jak podaje producent, torebki, w które zapakowana jest herbata, wykonane są z materiału biodegradowalnego i kompostowalnego w warunkach przemysłowych. To z pewnością plus dla osób dbających o środowisko i lubiących ekologiczne rozwiązania. Po otwarciu herbaty okazuje się jednak, że torebki pogrupowane są dodatkowo w dwóch foliowych opakowaniach, co niestety kłóci się z ideą eko.

Saszetki Pure Green Big Active są transparentne, a każda z nich zawiera 1,5 g 100% chińskiej zielonej herbaty. Liście są rozdrobnione i mają oliwkowo-zielony kolor. Zapach jest przyjemny, delikatny i naturalny.

Przygotowanie i parzenie

Jak wygląda samo przygotowanie naparu? Zgodnie ze sposobem parzenia podanym na opakowaniu, herbatę należy zalać wodą o temperaturze 90 stopni i parzyć około 2-3 minut. Według producenta, właściwie przygotowany napar powinien mieć oliwkowo-zielony kolor. Ja oceniam go jako słomkowo-miodowy.

Moc czystego smaku

Aromat herbaty Pure Green Big Active jest bardzo delikatny, raczej słabo wyczuwalny – obecna jest tutaj jedynie subtelna woń suszonych liści. Sam napar z kolei rzeczywiście charakteryzuje się czystym, głębokim smakiem i dość wyraźną, wyczuwalną goryczką. Jeśli chodzi o moc naparu, herbata ta ma spory potencjał, dlatego zdecydowanie wystarczą jej około 2 minuty parzenia. Tak przygotowany napar nie będzie zbyt gorzki, a jego spożycie zaprocentuje optymalnym poziomem pobudzenia.

Myślę, że Pure Green może okazać się dobrym wyborem dla osób lubiących klasyczne, ponadczasowe rozwiązania. Ta herbata to czysta porcja dobrego smaku, niosąca zdrową dawkę energii i orzeźwienia na zbliżające się wiosenne i letnie dni. Czy próbowałeś/aś już tego produktu? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Zobacz także inne wpisy w sekcji Polecane.