Zielona mieszanka Pukka Supreme Matcha Green

Autor: Marta
22 lipca 2021

Czy znacie herbaty Pukka? To seria organicznych herbat i ziół, która powstała w Wielkiej Brytanii. Pukka to z hinduskiego ,,najwyższa doskonałość”, a słowo to ma odzwierciedlać filozofię marki. Jak podaje producent, w procesie powstawania herbat Pukka używane są rośliny wyłącznie najlepszej jakości, a produkty marki posiadają specjalny ekologiczny certyfikat. Dziś w kilku słowach o jednym z nich, herbacie Pukka Supreme Matcha Green. Jesteście ciekawi?

Co kryje się w środku Supreme Matcha Green?

Zacznijmy od tego, z czego składa się ta herbaciana mieszanka. Od producenta możemy dowiedzieć się, że 34% zawartości tej herbaty to Sencha, 32% to zielona herbata Oothu, kolejne 32% to Suoi Gang, 2% stanowi sproszkowana Matcha (Jejo do Garucha). Trzeba przyznać, że sporo się tu dzieje, bo producent postawił na połączenie trzech, a właściwie czterech herbat z różnych źródeł – chińskiej Senchy, indyjskiej Oothu, wietnamskiej Suoi Gang i japońskiej matchy. Jak się dowiadujemy, 100% składników pochodzi z ekologicznych zrównoważonych upraw.

Pudełko Supreme Matcha Green to 30 g zielonej herbaty w 20 ekologicznych papierowych torebkach, przez które możemy dostrzec drobno poszatkowane listki zielonej herbaty. Na opakowaniu znajdziemy oznaczenie Fairtrade (informację o handlu prowadzonym na sprawiedliwych warunkach i objętym niezależnym systemem kontroli).

Jak smakuje Supreme Matcha Green?

Herbata ma bardzo przyjemny, delikatny zapach. Jej smak określilibyśmy jako liściasty, roślinny, nieco ziemisty. Dzięki połączeniu trzech dobrych jakościowo herbat, można uczciwie przyznać, że mieszanka ta jest pełna smaku i aromatu. Co istotne, Supreme Matcha Green prawie nie zawiera kofeiny, zatem z powodzeniem może być spożywana przez wszystkich tych, którzy nie przepadają lub nie mogą pić napojów kofeinowych. Sposób parzenia zalecany przez producenta: zaparzać do 3 minut świeżo zagotowaną wodą.

Na sam koniec – cena. 30 g herbaty ekspresowej Pukka Supreme Matcha Green dostaniemy za około 19-22 zł w sklepach internetowych. Naszym zdaniem warto przeznaczyć na tę herbatę taką kwotę, bo jej stosunek do jakości jest tutaj całkiem rozsądny. Cały czas mamy na uwadze fakt, że herbaty Pukka to herbaty bio (ekologiczne), co z samego założenia wpływa na wyższą cenę produktu. Nad herbatą Pukka pracuje wielu specjalistów, w tym sam Sebastian Pole, współzałożyciel marki, który specjalizuje się w ziołach i wspiera uczciwy biznes z szacunkiem dla ludzi, roślin i planety. 

Czy próbowaliście już tej herbaty? A może znacie inne mieszanki Pukka?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Przejdź do pozostałych wpisów.