O mnie

Cześć, tu Kuba, a to portal o zielonej herbacie

Mimo że nie jestem profesjonalnym testerem, lubię odkrywać nowe smaki zielonej herbaty i dzielić się swoimi opiniami. To właśnie z tej myśli wyrosła idea powstania i prowadzenia tego zielonego portalu. Chętnie zgłębiam ciekawostki ze świata zielonej herbaty, eksploruję chińskie i japońskie tradycje parzenia herbaty, a także dowiaduję się o innych, alternatywnych sposobach przygotowywania tego popularnego naparu.

Choć moje zamiłowanie do zielonej herbaty zaczęło się w Chinach, moim ulubionym gatunkiem została japońska Sencha – nieco intensywniejsza w smaku od swoich chińskich sióstr. Smaczna zarówno na ciepło, jak i na zimno – bo właśnie tak oryginalnie pije się ją w Japonii, zależnie od pory roku. W Senchy najbardziej lubię jej wesoły, zielono-żółty kolor, który dodaje uśmiechu w nawet najbardziej szary dzień!

Poza zieloną herbatą, lubię kulinarne eksperymenty, w wolnych chwilach słucham rytmicznego reggae, a gdy dopisuje pogoda – bujam się na longboardzie. Jestem życiowym optymistą, który uwielbia nowe doświadczenia, a odkrywanie daje mi mnóstwo radości i inspiracji.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży po świecie zielonej herbaty!