Dilmah

Dilmah to herbata z dawnego Cejlonu, której początki sięgają 1950 roku. W Polsce natomiast cejlońska herbata znana jest od 1990 roku. Nazwa pochodzi od imion dwóch synów twórcy tej herbaty – Merilla J. Fernando, a mianowicie Dilhana i Malika. Aby lepiej zrozumieć jej początek, należałoby poświęcić kilka słów samemu Merilli, który to rozwijając własny biznes poruszył ważny problem ówczesnego świata. Jak wiemy, herbata była przez lata traktowana jako tani surowiec. Pracownicy plantacji zarabiali jedynie ułamek ceny końcowej gotowego produktu, a zyski przedsiębiorców przypłacane były zdrowiem i samopoczuciem ciężko pracujących ludzi. Herbata cejlońska zaczęła również szybko tracić na jakości, gdyż aby obniżyć wydatki, dobre jakościowo herbaty łączono z tańszymi mieszankami.

Z miłości do herbaty

Jakie znaczenie ma postać twórcy herbaty Dilmah? Merilla obserwował ekspolatację Sri Lanki, która prowadziła do szybkiego pomnażania zysków z produkcji i sprzedaży herbaty. Widział także niesprawiedliwy podział tych zysków. Będąc świadkiem tego, jak cejloński przemysł herbaciany zdominowany został przez zachodnie koncerny, Fernando uświadomił sobie, jak niewiele otrzymuje sama Sri Lanka, do której należy herbaciane bogactwo oraz ludzie, którzy poświęcają mu swoje życie. Merilla postanowił odmienić tę trudną, pełną niesprawiedliwości sytuację i stworzyć najwyższej jakości herbatę, produkowaną z zachowaniem szacunku do pracownika. Zdecydował się wesprzeć swoją własną działalnością kraj, w którym i dzięki któremu powstaje prawdziwa herbata.

Magia smaku Dilmah

Marka Dilmah posiada w swoim herbacianym repertuarze całą gamę smaków i aromatów. Znajdziemy tam między innymi klasyczne, cejlońskie zielone mieszanki, jak zielona Sencha, herbata cejlońska Emerald Hills, Nuwara Eliya, zielone herbaty aromatyzowane, jak na przykład herbata zielona z aromatem bergamotki, liczi i imbiru czy też zielone herbaty z dodatkami, takie jak zielona herbata z jaśminem, marokańską miętą, trawą cytrynową i wiele innych. Rodzina Fernando to prawdziwi pasjonacji herbaty, którzy pozyskują ją z szacunkiem dla natury, dzięki czemu każda filiżanka herbaty Dilmah jest wypełniona po brzegi prawdziwym, głębokim smakiem.

Wróć do strefy marek.