Lipton

Historia marki Lipton rozpoczęła się w 1871 r. i wiąże się nierozerwalnie z nazwiskiem Sir Thomasa Johnstone Liptona, który to właśnie w tym roku założył swój pierwszy sklep spożywczy. W branży spożywczej Sir Thomas czuł się świetnie, toteż niedługo potem postanowił otworzyć całą sieć handlową w Glasgow. Jednym z artykułów w sklepie Sir Liptona była właśnie herbata, w której to szybko Sir Thomas dostrzegł ogromny potencjał. Jako przedsiębiorczy człowiek, nie zastanawiał się długo i już wkrótce zakupił swoją pierwszą plantację na Sri Lance.

Produkty angielskiej marki

Obecnie Lipton należy do wielkiego koncernu multibrandowego Unilever. W swoim portfolio zielonych herbat Lipton może się pochwalić szeroką gamą produktów od klasycznej zielonej herbaty aż po zielone herbaty owocowe takie jak mandarynkowa czy truskawkowa, herbaty ziołowe i aromatyzowane. Od jakiegoś czasu Lipton produkuje także zieloną herbatę z matchą, a także rozwija linię produktów bio, wykorzystującą ekologicznie uprawiane owoce i kwiaty.

Misja Lipton – dbaj o relacje

„Lipton to marka o ludziach i dla ludzi”, jednak nie chodzi tu tylko o umilanie towarzyskich spotkań kubkiem dobrej herbaty. Firma zdecydowała się na współpracę z Fundacją Impossible, która porusza bardzo ważny problem, szczególnie widoczny w dzisiejszym świecie – samotność. Celem marki jest zachęcenie ludzi do budowania prawdziwych relacji, które mają pomóc w walce z ukrytą samotnością. Przesłanie to jest szczególnie ważne w dobie obecnej pandemii, która utrudnia utrzymywanie i nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Marka zaprasza do podjęcia 7-dniowego wyzwania, o którym możecie przeczytać tutaj.

Wróć do strefy marek.