Teekanne

Marka Teekanne jest obecna w Polsce od 1992 roku, na świecie od 1882 r. Założona została w Niemczech. Siedziba polskiej spółki znajduje się w Krakowie. Poza biurem, firma posiada też nowoczesną halę produkcyjną w podkrakowskim Kokotowie. W Polsce, marka Teekanne jest dobrze rozpoznawalna i większość fanów herbaty wymienia ją w pierwszej piątce firm zajmujących się produkcją herbat. Marka cieszy się również popularnością wśród miłośników herbaty w całej Europie, głównie krajów niemieckojęzycznych, Czech, Słowacji i wielu innych.

Teekanne dziś

Podstawą herbat Teekanne są naturalne składniki, w tym różne owoce i zioła, znane ze swoich leczniczych właściwości. Jak podaje Teekanne, nad wysoką jakością produktów niemieckiej marki czuwa Wewnętrzny dział kontroli jakości, zaś kompleksowe i obszerne badanie każdej próbki herbaty pozwala zachować wszelkie wymogi dotyczące środków spożywczych. Od Teekanne dowiedzieliśmy się również, że zakres takich badań uwzględnia nawet ponad 500 różnych parametrów! W końcowym etapie herbata Teekanne trafia w ręce szkolonych przez lata degustatorów, którzy dbają o zachowanie niezmiennego smaku tej historycznej herbaty.

Herbata Teekanne a środowisko

Jak mówią twórcy marki, jednym z jej założeń jest prowadzenie odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu. Z tego tytułu, firma wprowadza rozwiązania ograniczające wykorzystanie energii, np. redukujac zużycie prądu w parku maszynowym czy, w okresie zimowym, wykorzystując ciepło z pracy kompresorów do ogrzania pomieszczeń produkcyjnych. Co więcej, pudełka Teekanne wykonane są w 100% z tektury certyfikowanej przez FSC i pochodzącej ze zrównoważonej gospodarki leśnej.

Wróć do strefy marek.