Zielona herbata ekspresowa

Zielona herbata ekspresowa to nic innego, jak herbata zapakowana w miękkie torebki z odpowiedniego tworzywa. Aby jednak liście herbaty mogły tam trafić, muszą zostać poddane odpowiedniej obróbce. Najpierw są siekane, a następnie miażdżone oraz krojone na małe cząsteczki. Wiele osób twierdzi, że taki proces powoduje utratę pewnych właściwości zielonej herbaty, jednak z drugiej strony, dzięki szybszej interakcji z wilgocią i tlenem, herbata ta będzie mogła zostać szybko zaparzona. Ponadto, jak wynika z badań, w trakcie takiego procesu spora część kofeiny zostaje zniwelowana, co dla wielu osób może być bardzo ważnym aspektem picia zielonej herbaty.

Zielona herbata ekspresowa czy liściasta?

W przeciwieństwie do zielonej herbaty liściastej, herbata ekspresowa jest dużo łatwiejsza w „obsłudze” oraz z reguły jest także dużo tańsza. Inną pozytywną cechą zielonej herbaty ekspresowej jest fakt, że mniejsza powierzchnia liści agreguje mniejszą ilość ewentualnych szkodliwych składników, w tym kurzu. Co więcej, materiał, z którego wykonane są woreczki na herbatę coraz częściej wykazuje właściwości biodegradowalne, choć oczywiście wszystko zależy od producenta. To istotna sprawa, jako że tworzywo wykorzystane do wytworzenia woreczków w różnym stopniu zachodzi w reakcję z gorącą wodą użytą do zaparzenia herbaty.

Zielona herbata ekspresowa – dla kogo?

O popularności zielonej herbaty w torebkach decyduje z pewnością łatwość i szybkość jej przyrządzenia. Taka forma podania herbaty okazuje się bardzo przystępna, zwłaszcza dla amatorów tego naparu. Herbata ekspresowa jest zdecydowanie najszybsza w przygotowaniu, dlatego jej parzenie nie powinno stanowić problemu dla nikogo – zarówno dziecka, jak i seniora. Zobacz również zieloną herbatę liściastą.