Zielona herbata granulowana

Jeszcze kilka lat temu zielona herbata granulowana była kojarzona z niskiej jakości herbatą, która, wytwarzana po kosztach, często nawet nie z liści, lecz łodyg czy kory drzewa herbacianego, była jedyną dostępną alternatywą dla zwykłej herbaty. Dziś te czasy na szczęście minęły, bo do wyboru mamy dziesiątki, jeżeli nie setki wariantów najróżniejszych herbat… A co mówi się dziś o herbacie granulowanej? Czy zielona herbata granulowana ma szansę konkurować z zieloną herbatą liściastą czy ekspresową?

Jaka jest herbata granulowana?

Wielu z nas sądzi, że zielona herbata granulowana to już nie herbata, a napój herbaciany pełen cukru i kalorii. Mechaniczna metoda producji tej herbaty, w której często wykorzystuje się susz dużo gorszego sortu, powoduje, że pijemy napój o dużo słabszych właściwościach i gorszym smaku. Czy herbata granulowana jest jednak zawsze zła i niezdrowa? Kontrargumentem może być fakt, iż obecna technologia produkcji, a zwłaszcza bardziej zaawansowana selekcja liści pozwala na uzyskanie lepszej jakościowo herbaty. Wiele zależy zatem od producenta.

Czy herbata granulowana jest zdrowa?

Niestety, w wielu przypadkach herbata granulowana, a inaczej herbata instant, to rzeczywiście tylko namiastka prawdziwej herbaty, pozbawiona wielu istotnych substancji, chemicznie przetworzona i uzupełniona sztucznymi dodatkami i barwnikami. Jeśli jednak mielibyśmy spróbować znaleźć jej zalety, herbata ta jest błyskawiczna w przygotowaniu, co może ucieszyć tych, którzy się spieszą. My jednak zachęcamy do parzenia prawdziwych herbacianych liści, które odwdzięczą nam się głębokim smakiem i swoimi nieocenionymi właściwościami.

Zobacz także inne rodzaje zielonej herbaty.