Zielona herbata z miodem

Nie od dziś wiadomo, że zielona herbata nie idzie w parze z cukrem. A jak jest z innymi słodzikami? Niektórzy używają miodu, by zniwelować gorzkość herbaty odrobiną słodyczy. Czy to dobry pomysł? Czy rzeczywiście warto słodzić zieloną herbatę i jeśli tak, to jak zrobić to dobrze?

Jeżeli już decydujesz się na miód, pamiętaj, żeby dodać go do herbaty dopiero po jej przestudzeniu. Jak wiadomo, lecznicze właściwości miodu tracą swoją moc przy temperaturze powyżej 60°C, dlatego po zalaniu herbaty gorącą wodą, odczekaj chwilę, i dopiero później dodaj do niej słodzik.

Czy warto pić zieloną herbatę z miodem?

Zielona herbata z miodem może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Miodu do herbaty dodajemy najczęściej zimą, aby się rozgrzać. Rzeczywiście, ciepła herbata z miodem nie tylko świetnie smakuje, ale i rozgrzewa i wzmacnia od wewnątrz nasz organizm. Zielona herbata to silny przeciwutleniacz, miód z kolei pobudza pracę mózgu, obniża ciśnienie krwi, koi nerwy i ułatwia zasypianie.

Kiedyś, w rozmowie z pewną starszą panią, dowiedziałem się, że od lat przy wszelkiego rodzaju przeziębieniach pije ona zieloną herbatę z miodem. Zielona herbata z miodem na katar czy gorsze samopoczucie? Warto spróbować takiego połączenia. Na pewno nie zaszkodzi, a może i szybciej postawi na nogi? Na zdrowie!

Przeczytaj o innych dodatkach do zielonej herbaty.