Zielona herbata z opuncją

O ile jeszcze kilka lat temu na sklepowych półkach można było znaleźć raptem kilka połączeń zielonej herbaty z różnymi dodatkami, tak dzisiaj jest ich już znacznie więcej. Jednym z nich jest egzotyczny kwiat opuncji, który swoją rześkością przełamuje herbacianą goryczkę, nadając zielonej herbacie owocowego, soczystego smaku.

Czym jest opuncja?

Jeśli chodzi o sam owoc opuncji, to należałoby wspomnieć, że należy on do rodziny kaktusowatych i rośnie głównie na Wyspach Kanaryjskich. Roślina ta jest charakterystyczna dla scenerii północnej części Lanzarote. Jej atrakcyjny wygląd (jasne, pomarańczowo-czerwone kwiaty) dopełnia egzotyczny i pełny posmak. Owoc rośliny może być spożywany na surowo. Często na jego bazie tworzy się też różne nalewki, wino czy soki.

Czy warto pić herbatę z opuncją?

Opuncja jest bardzo zdrowa. Okazuje się, że posiada dużo witaminy C, potasu, żelaza, magnezu oraz nieco mniej witaminy A, B1, B2, B3. Nie dziwi więc chęć połączenia tego owocu z zieloną herbatą, która słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości. Co więcej, taka mieszanka może być świetnym połączeniem w upalny dzień, kiedy szukamy sposobu na ugaszenie pragnienia.

Zobacz inne rodzaje zielonej herbaty.