Zielona herbata i jej właściwości

Czy zielona herbata jest zdrowa? Czy ma właściwości pobudzające? Czy zielona herbata odchudza? A może szkodzi i podnosi ciśnienie? Te i inne pytania dość często zadają sobie osoby rozsmakowane w tym popularnym napoju. Czy oprócz walorów smakowych możemy mówić o konkretnych właściwościach zielonej herbaty?

Rzeczywiście, poza oryginalnym smakiem, zielona herbata wykazuje szereg dobroczynnych właściwości, które mogą wpływać na poprawę samopoczucia, zdrowia i wyglądu. Dzięki zawartości takich składników, jak witamina B, kofeina, katechiny czy polifenole, zielona herbata może być na przykład pomocna w odchudzaniu, wpływając na poprawę przemiany materii i hamując nadmierny apetyt.

Zielona herbata jest również składnikiem wielu kosmetyków, w tym maseczek, kremów i balsamów. Doskonale wpływa między innymi na młodą, problematyczną cerę – pomaga jej utrzymać równowagę i matowy wygląd, a także wykazuje właściwości antybakteryjne. Z drugiej strony – chroni skórę przed starzeniem i poprawia jej jędrność.

To tylko niektóre z korzystnych właściwości zielonej herbaty. Kliknij w wybrany blok, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym zagadnieniu.

Zobacz także