Zielona herbata a trądzik

Zastanawialiście się kiedyś, co wspólnego mają ze sobą zielona herbata i trądzik? Czy zielona herbata może pomóc w walce z trądzikiem? Jaki wpływ na skórę ma zielona herbata? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Zielona herbata w walce z trądzikiem

Jak pokazują liczne badania, zielona herbata może być pomocna w walce z trądzikiem. Po pierwsze, zawiera ona cynk, który wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Ponadto, również polifenole zawarte w zielonej herbacie wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz wpływają kojąco na wszelkiego rodzaju niedoskonałości.

Zielona herbata występuje w składzie kremów, balsamów, olejków i maseczek, lecz przyjmuje ją również w postaci ampułek, zawierających skondensowaną mieszankę o działaniu antybakteryjnym. Jak się okazuje, zielona herbata pomocna jest nie tylko w walce z trądzikiem, ale i korzystnie wpływa na wszystkie inne rodzaje skóry – wrażliwą, naczynkową, suchą.

Zielona herbata zawiera również teinę oraz katechiny, które mogą być pomocne w walce z trądzikiem różowatym. Katechiny odpowiadają za działanie przeciwutleniające i pomagają pozbyć się wolnych rodników z organizmu. Nie wykazują one toksycznych właściwości ani nie powodują skutków ubocznych. Mogą zatem skutecznie wspomagać próby poradzenia sobie z tym schorzeniem skóry.

Zielona herbata jako eliksir młodości

Jedne z badań wykazały, że w filiżance zielonej herbaty o pojemności stu mililitrów, może znajdować się taki potencjał antyoksydantów, co w kilogramie świeżych owoców. Zielona herbata jest również źródłem witaminy E, znanej jako „witamina młodości”, która może wpływać na opóźnianie procesu starzenia się skóry. Picie tego wyjątkowego napoju może zatem pomóc w zachowaniu młodego, promiennego wyglądu.

Zobacz także inne właściwości zielonej herbaty.