Zielona herbata na skórę

Na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry powstało już mnóstwo poradników, książek i tutoriali. Czy wspominają o zielonej herbacie? Zdaje się, że i ona może mieć tutaj coś do powiedzenia. Jak wiadomo, zielona herbata dość często występuje w składzie kosmetyków. Zawarte w niej substancje są bowiem odpowiedzialne za dostarczanie do skóry licznych antyoksydantów, co w konsekwencji prowadzi między innymi do zapobiegania zmarszczkom i przebarwieniom skóry.

Kosmetyki z zieloną herbatą a skóra

Utrzymanie dobrego wyglądu skóry może zapewnić już samo spożywanie naparu z liści zielonej herbaty. Zielona herbata nie tylko działa przeciwstarzeniowo, pomagając skórze utrzymać jędrność i blask, ale także uzupełnia jej strukturę o potrzebne składniki i minerały. Polifenole zawarte w zielonej herbacie hamują proces starzenia się skóry oraz ograniczają powstawanie zmarszczek.

Kolejną zaletą kosmetyków z zieloną herbatą jest zapewnienie skórze odpowiedniej elastyczności. Zielona herbata słynie również z tego, iż wykazuje właściwości regeneracyjne i przeciwzapalne. Toniki i kremy z zieloną herbatą mogą sprawić, że cera będzie wyglądać zdrowo i promiennie, pozostając odpowiednio nawilżona, a jednocześnie zmatowiona.

W innym bloku wspominaliśmy również o tym, że zielona herbata ogranicza wpływ szkodliwego promieniowania UV na skórę, a także zapobiega powstawaniu przebarwień. Spożywając zieloną herbatę czy stosując pielęgnację w oparciu o kosmetyki, które mają ją w swoim składzie, pomagamy organizmowi usunąć toksyny ze skóry i ochronić ją przed wolnymi rodnikami.

Zobacz pozostałe właściwości.