Zielona herbata a skóra twarzy

Czy zielona herbata może korzystnie działać na skórę twarzy i ciała? Nie od dziś wiadomo, że zielona herbata jest silnym przeciwutleniaczem. Wykazano, że jej działanie może mieć pozytywny wpływ na skórę. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zawarte w niej substancje neutralizują szkodliwe rodniki, dzięki czemu skóra jest chroniona przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Kosmetyki wyposażone w ekstrakt z zielonej herbaty mogą być zatem niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

Zielona herbata a promieniowanie słoneczne

Czy zielona herbata może chronić twarz przed promieniami słonecznymi? Brzmi dość zaskakująco, lecz jedno z badań rzeczywiście udowodniło skuteczność zielonej herbaty w ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zielona herbata stwarza ochronę przed uszkodzeniami słonecznymi nie poprzez blokowanie promieniowania UV, lecz neutralizowanie wolnych rodników i zmniejszanie stanu zapalnego. Okazuje się również, że preparaty z ekstraktem zielonej herbaty mogą zapobiegać wystąpieniu raka skóry.

Oczyszczająca moc zielonej herbaty

Okazuje się, że zielona herbata wykazuje o wiele więcej dobroczynnych właściwości wykorzystywanych w kosmetyce i pielęgnacji. Zielona herbata usuwa zanieczyszczenia i matuje skórę, zapobiega pojawianiu się przebarwień oraz redukuje obrzęki. Sporo mówi się też o jej działaniu przeciwstarzeniowym. Ekstrakt z zielonej herbaty pomaga zachować sprężystość skóry, wspomaga jej ukrwienie oraz chroni przed pojawianiem się zmarszczek.

Zobacz także inne właściwości zielonej herbaty.