Zielona herbata a włosy

Wypadanie nadmiernej ilości włosów bywa dokuczliwe. Ile razy zdarzyło Ci się wyczesać włosy i zebrać sporą garść tych, które wypadły? Czy zielona herbata może poprawić jakość włosów i sprawić, by wypadało ich mniej? Ponoć i tutaj zielona herbata znajduje swoje zastosowanie, a jej właściwości mogą mieć korzystny wpływ na włosy.

Zielona herbata a włosy – co mówią badania?

Badania przeprowadzone przez Wydział Dermatologii Uniwersytetu Narodowego w Seulu jednoznacznie wskazują, że zielona herbata ma zdolność do stymulowania wzrostu włosów. Zielona herbata jest bowiem źródłem polifenoli, witaminy C i witaminy E, które pomagają włosom odzyskać blask i odpowiednią miękkość. Te wspaniałe właściwości zielonej herbaty sprawiają, że jest ona chętnie dodawana do różnych odżywek, szamponów i wcierek. Tak! Wcierka z zielonej herbaty cieszy się ostatnio sporą popularnością – mimo dość archaicznej nazwy.

Jakie jeszcze właściwości posiada zielona herbata na włosy? Zielony napój jest źródłem flawonoidów – silnych związków o działaniu antyoksydacyjnym. Dzięki nim, zdaniem wielu naukowców, zielona herbata zapobiega wypadaniu włosów, często całkowicie odwracając ten szkodliwy proces.

Płukanka z zielonej herbaty na ratunek włosom

Nie tylko picie zielonej herbaty może pomóc Twoim włosom. W internecie znaleźć można wiele ciekawych receptur dokładniej opisujących „cudowne” właściwości zielonej herbaty w walce z wypadającymi włosami. Jedną z takich receptur możecie zobaczyć poniżej. „Płukanka z zielonej herbaty” poprawia ukrwienie skóry głowy, zapewniając cebulkom dopływ tlenu i dobre odżywienie.

  1. Przygotuj 2 torebki zielonej herbaty.
  2. Zagotuj pół litra wody.
  3. Zaparzaj przez ok. 15 minut.
  4. Odcedź (jeśli użyłaś/eś zielonej herbaty liściastej).
  5. Wypłucz dokładnie włosy i wcieraj płukankę w skórę głowy.
  6. Następnie chwilę odczekaj i spłucz dokładnie włosy.
  7. Sprawdź efekt!

Sprawdź inne korzystne właściwości zielonej herbaty.