Zielona herbata aromatyzowana

Zielona herbata aromatyzowana jest połączeniem klasycznej herbaty ze świeżymi kwiatami różnych roślin. Aromatyzowanie nie zmienia jednak właściwości herbaty. Odbywa się ono już poza plantacją, nadając herbacie dodatkowe właściwości związane z samym smakiem.

O tym, jak wiele kombinacji można otrzymać w ten sposób, przekonamy się wchodząc do dowolnego sklepu z herbatami. Popularne aromaty herbaciane to między innymi róża, jaśmin, truskawka, malina, wiśnia, anyż, wanilia czy cytrusy. Ostatnio sporą popularnością cieszą się także herbaty wzbogacone aromatem cynamonu, mięty, czekolady czy pieczonego jabłka.

Czy herbata aromatyzowana jest zdrowa?

Czy aromaty dodawane do mieszanek herbacianych są zdrowe? A może szkodzą? Wokół tego tematu narosło sporo kontrowersji. Trudno bowiem mieć stuprocentową pewność, że aromat użyty w produkcji danej herbaty jest naturalny, to znaczy rzeczywiście pozyskany został z danego owocu czy przyprawy. Dzięki postępowi produkcyjnemu opracowano mnóstwo technik, które pozwalają na uzyskanie danego smaku mimo iż źródło jego pochodzenia jest inne niż oryginalnie.

Czy aromatyzowane herbaty są bezpieczne? Na szczęście, każdy produkt spożywczy dostępny na rynku musi przejść odpowiednie badania oraz spełniać określone przepisy i dyrektywy. Skład herbat aromatyzowanych jest zatem bezpieczny dla zdrowia. Aby mieć pewność co do pochodzenia aromatu w Twojej herbacie, zbadaj dokładnie skład herbaty i źródło aromatu. Zgodnie z przepisami, naturalny aromat musi w co najmniej 95% pochodzić z oryginalnego źródła.

Przeczytaj o innych rodzajach zielonej herbaty.